Activiteiten

 

In de agenda vind je in het bloeiseizoen veel excursies van FLORON-districten (D1 t/m D23), waarbij de nadruk ligt op het inventariseren van wilde planten.

Jaarlijks zijn er tientallen dag- en avondexcursies, enkele inventarisatiekampen en ook diverse lezingen en regionale cursussen. In december is er het jaarlijkse Flora Festival.

Rond de jaarwisseling zijn er winterwandelingen voor de Eindejaars Plantenjacht.

 

 

 

FLORON-kampen

Een heel weekend planten inventariseren. Onze FLORON-kampen zijn al jaren lang ontzettend populair. Aan de weekenden nemen gewoonlijk enkele tientallen floristen deel uit het hele land. Overdag ga je in kleine groepjes kilometerhokken inventariseren. 's Avonds eet je gezamenlijk, daarna zijn er lezingen of determineer je lastige planten onder het genot van een drankje. Wil je je plantenkennis verbeteren of beginnen met het zelfstandig inventariseren van kilometerhokken, dan is dit de ideale leerschool. De weekenden staan garant voor een hoop planten en gezelligheid. We streven ernaar de kosten voor deelname zo laag mogelijk te houden. Stichting FLORON ondersteunt de FLORON-kampen daarom financieel. Verder hanteren we ook nog een kortingsregeling voor de volgende groepen:

  1. Jongeren, niet ouder dan 30 jaar (te peilen op 1 januari van het betreffende jaar);
  2. Deelnemers aan een lopende FLORON-Basiscursus;
  3. Eerstekeerdeelnemers aan een FLORON-kamp.

De kortingen (à € 20) kunnen niet gestapeld worden.
Wel kun je in een jaar korting krijgen voor deelname aan meerdere weekenden als je tot groep 1 of 2 hoort.

Datum evenement: zaterdag 22 februari 2025 09:30 Exporteren evenement

WFD-dag

WFD-dag zaterdag 22 februari 2025

Graag nodigen we je uit voor de jaarlijkse WFD-dag.
Vanwege logistiek (en mogelijk maximaal aantal deelnemers) graag zo snel mogelijk opgeven, uiterlijk vòòr 19 januari 2025 per e-mail naar wfdrenthe@gmail.com.

Vanaf 9.30 uur: Inloop met koffie en thee
10.00: Opening dagvoorzitter: Joop Verburg
10.10: Terugblik veldseizoen 2024, uitkijken naar 2025: Ben Hoentjen
10.40: De Drentse flora in beweging: kijkje in het hoofdstuk Nieuwkomers: Edwin Dijkhuis
11.15: Korte pauze
11.20: Bedreigd groen erfgoed van wilde (autochtone) bomen en struiken: Lodewijk van Kemenade
12.00: Pauze met doorlopende diapresentatie van bijzondere vondsten en (ook oude) excursiefoto’s.
Voor ieder staat een kop soep klaar en koffie/thee naar keuze, wel zelf lunch meebrengen.
13.15: Levend Archief, uitrol in Drenthe: Sascha van der Meer/Daan Curwiel FLORON
13.45: Veranderingen in de vegetatie in drieëndertig jaar Drentse-vennenonderzoek: Ronald Bijkerk/Gertie Arts
14.15: Korte pauze
14.25: Ecologie van de Lange Zonnedauw: Harold Tiemans
14.55: Flora-quiz
15.30: Afsluiting door dagvoorzitter
Volgend artikel Winterprogramma: lezing wintergroene varens

 

 

 

 



Privacybeleid© 2025 FLORON
Naar boven